Baner

Ścieżka nawigacji

Treść strony

Stowarzyszenie Kwiecista Wieś

logo kwiecista wies.jpg

Stowarzyszenie „Kwiecista Wieś” powstało 17 lutego 2014 roku w miejscowości Ciechrz. Naszym celem jest integracja pokoleniowa i wspólne działanie. Na rzecz wspólnych działań zapraszamy do współpracy organizacje pozarządowe, samorządy, lokalne biznesy, osoby prywatne -  nikogo nie wyróżniając i nikomu nie odmawiając współpracy. Chcemy się włączać we wspólne działania i tworzyć nowe, stawiając sobie na piedestale najważniejszy cel, jakim jest wspólne i konstruktywne działanie na rzecz rozwoju naszej wsi oraz regionu.
Ale nie tylko działania się liczą, dla nas istotne jest przede wszystkim to, że tworzymy społeczność, w ramach której możemy się spotkać, porozmawiać, wspólnie bawić, odpoczywać i możemy sobie wzajemnie pomagać i wzajemnie na siebie liczyć. To jest nasza największa siła! Drzwi stowarzyszenia są szeroko otwarte na nowych członków i pomysły. W szczególności zachęcamy mieszkańców Ciechrza - młodzież, dorosłych i seniorów. Członkowie Stowarzyszenia to wolontariusze, którzy dokładają wszelkich starań aby nasza praca przynosiła efekty na różnych szczeblach. W zasobach rzeczowych posiadamy budynek świetlicy, w którym znajdują się dwie sale, jedna większa bankietowa, druga mniejsza konferencyjna oraz kuchnia dobrze wyposażona w nowy, profesjonalny sprzęt, który otrzymaliśmy w ramach działania LGD „Małe Projekty” objętego PROW 2007-2013. Wystartowaliśmy z projektem "Ośrodki i świetlice wiejskie – drogą do integracji i aktywizacji lokalnej społeczności” i otrzymaliśmy środki na doposażenie naszej świetlicy wiejskiej w Ciechrzu. Poza doposażeniem świetlicy jednym z naszych większych osiągnięć jest Programarrow-10x10.png Stypendiów Pomostowych - wystąpiliśmy o finansowanie i zostaliśmy zakwalifikowani, stwarzając tym samym niepowtarzalną szansę udziału w systemie stypendialnym ambitnym maturzystom z naszej wioski i z gminy Strzelno.
Aktualnie piszemy kolejne projekty i bierzemy udział w kolejnych konkursach – pozyskując w ten sposób źródła finansowania na realizację naszych statutowych celów.

ADRES:
Stowarzyszenie "Kwiecista Wieś"
Ciechrz 7
88-320 Strzelno
tel. 667 792 705 prezes Zarządu - Zofia Krukowska
tel. 797-552-383 - sekretarz Zarzadu - Beata Przekwas-Pietruszka
e-mail: stowarzyszeniekw@gmail.com

Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok

Sieć SPLOT

Stopka strony

pl. Św. Katarzyny 9, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 655 50 22
e-mail: siec@tlok.pl
www.siecngo.pl
www.tlok.pl

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

do góry