Ścieżka nawigacji

Treść strony

Powiat Brodnicki

Fundacja SieChce

siechce.jpg
Fundacja SieChce powstała w Brodnicy w listopadzie 2009 roku z inicjatywy grupy przyjaciół, którzy chcieli zarażać swoją aktywnością ludzi wokół siebie. Dzisiaj nasza organizacja to duża grupa ludzi, którym "siechce" realizować swoje pasje, inicjować działania i dążyć do samorealizacji.   
Naszą główną działalnością jest wspieranie rozwoju osób, organizacji i społeczności w oparciu o wartości humanistyczne. Specjalizujemy się szczególnie w pracy z młodzieżą i dziećmi, jak również ze wszystkimi ludźmi, dla których życie to nieustanny proces stawania się sobą. Inicjujemy szereg działań w obszarze edukacji nieformalnej i rozwoju osobistego. Prowadzimy szkolenia, warsztaty rozwojowe, działania rozwojowe dla dzieci, warsztaty pracy z ciałem. Corocznie organizujemy festiwal Fiesta Humana. Zainteresowani jesteśmy wspieraniem i tworzeniem kultury alternatywnej m.in. organizujemy przegląd kabaretowy Broda, warsztaty artystyczne. Czynnie uczestniczymy w rozwijaniu ekologii praktycznej. Interesuje nas biobudownictwo, zdrowa żywność, kosmetyki naturalne.
Naszą bazą jest Pojezierze Brodnickie. Ten teren jest dla nas inspiracją. To z niego i od ludzi tu mieszkających czerpiemy pomysły naszych działań. Aktywnie współdziałamy z lokalnym samorządem, instytucjami publicznymi, siecią agroturystów i rolników ekologicznych. Czerpiemy z otaczającej nas natury. Wypracowujemy również sieć powiązań z ośrodkami, organizacjami i instytucjami z całej Polski, którym bliskie są nasze idee i działania. W tej chwili współpracujemy z m.in. Poradnią Specjalistyczna MOP oraz Szkołą Demokratyczną.    
 
ADRES:
ul.Lidzbarska 20/2
87-300 Brodnica
tel.609-412-607
mail: fundacja@siechce.pl
 
www.siechce.pl

Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok

Sieć SPLOT

Stopka strony

pl. Św. Katarzyny 9, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 655 50 22
e-mail: siec@tlok.pl
www.siecngo.pl
www.tlok.pl

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

do góry